Ogród zimowy może stanowić efektowne zwieńczenie domu, zwłaszcza gdy jest zbudowany ze szkła. Jego szczególną pozytywną cechą jest to, że latem daje przyjemny chłód, zaś zimą stanowi ochronę przed utratą ciepła w domu. Najlepszym rozwiązaniem jest budowa ogrodu razem z budową domu, wtedy nie będzie problemów z dołączeniem oranżerii. Fundament i cała konstrukcja ogrodu musi ściśle być połączona z fundamentem i murami domu.
Najlepsze ustawienie dla ogrodu to lokalizacja wschód-zachód, to pozwala na nieprzegrzanie pomieszczenia dzięki stałemu dostępowi do cienia, jak również ma to znaczenie także dla odpowiedniego rozwoju roślin. Najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym do budowy ogrodów zimowych jest aluminium, które malowane jest za pomocą proszku. W przypadku, gdy ogrody zimowe mają być eksploatowane przez cały rok, trzeba zastosować odpowiedni rodzaj ogrzewania automatycznego, utrzymującego stałą temperaturę pomieszczenia.
Do tego celu służą różne rodzaje ogrzewania: za pomocą grzejników konwektorowych, ogrzewania podłogowego, grzejników ściennych lub klimatyzatorów. Do oszklenia zastosowane musi specjalne szkło, odpowiednio grube na dachu, tak by można na nim stanąć chcąc je wyczyścić, zaś do ścian używa się szyb zwykłych. Aluminium jest coraz bardziej docenianym materiałem w przypadku ogrodów zimowych, jest także popularny w innych konstrukcjach, takich jak okna aluminiowe lub drzwi.
Minęły już czasy, gdy ogród zimowy kojarzył się z luksusem, dziś każdy posiadacz domu może znaleźć firmę, która mu go wykona w przystępnej cenie. Nie warto żałować w tym przypadku pieniędzy, gdyż radość jaką daje oranżeria jest bezcenna. Stały dostęp do wspaniałych roślin i możliwość komfortowego odpoczynku w takim wnętrzu pozwala na przyjemny relaks po ciężkim dniu pracy.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: greentree75
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz