Jakikolwiek typ ogrodzenia wzniesiesz, musisz być pewien, że słupy ogrodzeniowe są solidnie zamocowane. Tradycyjnie podstawę słupków zakopywano w ziemi i kotwiono w kołnierzu betonowym. Była ona poniżej poziomu gruntu, mogła butwieć, nawet gdy drewno było impregnowane.
Z drugiej strony, stalowe uchwyty wbijane w ziemie ( i podobne do nich, uchwyty przykręcane śrubami zaprojektowane do stosowania na utworzonych nawierzchniach ) utrzymują wrażliwie słupki całkiem nad powierzchnią ziemi. Obydwa typy mają kwadratowe gniazda mocujące, do których wkładasz koniec słupka, występują w rozmiarach przystosowanych do słupków 50 mm, 75 mm i 100 mm.
Niektóre mają gniazda ze stalowymi ząbkami, trwale unieruchamiające słupek na miejscu po jego wbiciu. Inne mają gniazda zaciskowe z mocującymi wkrętami lub gwoździami. Ten system pozwala wyjąc słupek bez niszczenia gniazda mocującego. Uchwyty wbijane są młotkiem w ziemię z zastosowaniem drewnianych lub kauczukowych podkładek zabezpieczających. Najważniejsze jest to, żeby uchwyt był umieszczony pionowo, występujące w ziemi kamienie mogą go odchylać.
Z tego względu ten typ mocowania nie nadaje się na gleby kamieniste. W tej sytuacji zastosuj krótsze uchwyty przeznaczone do wbetonowania. Aby przymocować podpory do betonu lub innych twardych nawierzchni, używaj metalowych kotew rozporowych, które umożliwiają ewentualne usunięcie uchwytów w przyszłości.
Mocowanie słupków ogrodzeniowych:
By zamocować wsporniki słupków przykręcane do betonu wkrętami, wywierć najpierw w odpowiednich miejscach dziury na wymagana głębokość. Wyjmij śruby i podkładki z tulei kotwiących i wsadź do dziur tuleje z korkami rozporowymi u dołu. Sprawdź, czy wsporniki są w poziomie. Postaw podporę i przykręć je 4 śrubami. Dokręć każdą śrubę mocno, by tuleje rozwarły się całkowicie.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku
Autor: Beata
Podobał Ci się ten artykuł naciśnij że lubisz to
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz