piątek, 27 maja 2011

Lekkie i ładne domy szkieletowe

Lekkie i ładne domy szkieletowe

Coraz więcej ludzi przekonuje się do tego, że warto jest budować domy szkieletowe z kilku powodów.

Jednym z nich jest to, że ich budowa trwa bardzo krótko (porównując do stawiania budowli tradycyjnych - murowanych). Co więcej, koszt wybudowania jest dużo mniejszy ponieważ ilość materiałów jest znacznie mniejsza, a używana technologia pozwala na oszczędną budowę. Ponadto dzięki tej technologi możliwe jest to, aby domki drewniane podobające się naprawdę wielu ludziom stawały dużo szybciej i sprawniej niż odbywało się to do tej pory. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to swego rodzaju złoty środek. Jak wygląda konstrukcja domów szkieletowych? Jak sama nazwa wskazuje podstawę stanowi szkielet drewniany lub metalowy (znacznie częściej drewniany), na którym umieszczane są elementy zewnętrzne i wewnętrzna ścian - wewnątrz (czyli w przestrzeni szkieletu) znajduje się warstwa izolacyjna, którą stanowi przeważnie określona grubość wełny mineralnej (obecnie najczęściej stosuje się 20 lub 25 cm).


Dom stawiany jest od szkieletu - przeważnie odbywa się to w zamkniętych warsztatach stolarskich, na który nakładana jest warstwa zewnętrzna, którą w przypadku domków drewnianych są najczęściej deski drewna iglastego (w górach jest to świerk, a na nizinach sosna). Kolejnym krokiem jest przetransportowanie pełnych profili ścian na miejsce, gdzie stoi już fundament. Ściany są stawiane i mocowane do fundamentu, a później łączone ze sobą. Kiedy na całość położy się dach to jest już gotowy stan surowy.


Jak wynika z powyższego opisu przygotowanie czegoś takiego jak domy szkieletowe to znacznie mniej i tańszej pracy niż murowanie.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz