niedziela, 29 maja 2011

Bezpieczeństwo w inteligentnych domach

Bezpieczeństwo w inteligentnych domach

Coraz popularniejsze inteligentne domy w razie potrzeby mogą poinformować odpowiednie osoby o nadzwyczajnych sytuacjach, jakie mogą się wydarzyć w naszych domach.

W razie pożaru może zadzwonić na straż pożarną oraz odtworzyć nagrany przez nas komunikat proszący o pomoc. Gdy włamywacz będzie próbował nas okraść, nasz dom sam o siebie zadba wzywając ochronę. Dom będzie wiedział praktycznie o wszystkim, co dzieje się na jego terenie. Jednak coraz większa ilość ludzi rezygnuje z wszechobecnego monitoringu, który miał zapewniać im ochronę. Badania przeprowadzone w Holandii pokazały, że niektóre rodziny nie mogły spokojnie żyć w inteligentnych domach. Skarżyli się na brak prywatności i ciągłe poczucie osaczenia.


Nie powinno to budzić zdziwienia, ponieważ inteligentne domy nie dbają tylko o nasze bezpieczeństwo i opłaty, ale także cały czas monitorują nasz stan. System rozpoznawał mieszkańców po sposobie poruszania lub po twarzy. Domy te potrafią nawet przewidzieć zachowania swoich właścicieli. Dzięki temu dom wiedział, jaką muzyką ich powitać lub o której godzinie wyłączyć ogrzewanie.


Inteligentny budynek może nauczyć się prawie wszystkiego łącznie z tym jak ma się zachować w razie włamania lub anomalii pogodowych. Ta wielorakość funkcji powodowała, że mieszkańcy rezygnowali z tak zautomatyzowanego życia. Będąc cały czas pod obserwacją nie mogli w pełni cieszyć się z tego, co oferuje im ich dom. Ponadto korzystanie przez długi czas z pomocy domu może doprowadzić do zaniknięcia typowych odruchów ludzkich.


Niezależnie od tego jakie zdanie na temat inteligentnych domów wyrobiłeś sobie czytając powyższy artykuł, mam nadzieję, że czytało ci się go z przyjemnością i znalazłeś tu kilka interesujących informacji.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz