piątek, 1 kwietnia 2011

INteligentny dom.

Inteligentny dom

KiRegulatory temperatury

Zauważalne są przy większości urządzeń grzewczych. Wskazują one na poziom ogrzania. Teraz jednym z wymogów w zakładach pracy jest taki sprzęt, gdyż szybciej można wykryć zbyt wysoki skok temperatury, co przyczynia się do ograniczenia pożarów. Regulatory temperatury są dostępne w różnych postaciach.

Muszą dobrze wykazywać wartości. Niektóre z nich mają wbudowany cichy alarm. Dzięki ich działaniu można w dowolny sposób dostrajać temperaturę do naszych preferencji. Poprawiają dynamikę całego urządzenia. Kontrolują wszelkie wycieki. Regulatory temperatury mają możliwość nastawienia ich z klawiatury lub poprzez interfejs.

Zadanie regulatora polega na wygenerowaniu odpowiedniego sygnału sterującego tak, aby obiekt kontrolny osiągnął jak najlepszą wydajność. Są niewielkich rozmiarów. A pewno zmieszczą się w pożądane przez nas miejsce. Objęte są jak sprzęty tego typu gwarancja, która uwarunkowana jest producentem, wielkością lub tez ceną. Ceny mają wpływ na żywotność urządzeń. Zastosowania techniczne nigdy nie są zbyt pewne, stąd też mechanizmy mogą mieć różny okres użytkowania.

Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku

Autor: Annaedy wprowadzamy się do nowego domu, musimy się z nim oswoić. Nikt z nas nie zmienia jednak radykalnie swoich przyzwyczajeń. Oczekujemy, że to dom dostosuje się do nas, a nie my do niego. Dlatego coraz bardziej są popularne domy inteligentne. Nie od dziś wiadomo, że największym kosztem związanym z eksploatacją domu jest jego ogrzewanie. Wybór jego rodzaju zależy od zasobności portfela.

Ciekawym rozwiązaniem i, jak się okazuje, tanim, bo oszczędzającym dużo energii, jest zastosowanie instalacji z automatyczną regulacją temperatury w każdym pomieszczeniu oraz wydzielenie stref grzewczych. Korzyści z tego są oczywiste. Temperaturę w sypialniach możemy ustawić niższą niż w pokoju dziennym ,a w pomieszczeniach gospodarczych i garażu, ustawić na minimum.

Zaprogramowany system będzie działać do momentu, kiedy zdecydujemy się na wprowadzenie zmian. Wszystko to zrobimy z jednego miejsca w domu z możliwością wprowadzania zmian i monitorowania przez internet lub telefon komórkowy.

Można też zastosować system sterujący oświetleniem w naszym domu. Jest on szczególnie przydatny w przypadku małych dzieci, które nie zawsze pamiętają o gaszeniu światła i często boją się samotnie udać do swojego pokoju, po ciemnym korytarzu.

Często mamy w domu rolety zewnętrzne. Ich liczba może nawet nieraz wynosić kilkadziesiąt sztuk w budynku. Warto zatem pomyśleć o systemie, który zamknie rolety za nas w określonym w programie czasie i kolejności. Wielu producentów również proponuje systemy, które gdy zapomnimy zamknąć okno, zrobią to za nas lub gdy zacznie padać deszcz, a my tego nie zauważymy.

Niestety, budowa domu inteligentnego wcale nie jest tania. Może jednak warto zapłacić za niego, by nie musieć o w wszystkim pamiętać. Taki dom będzie myślał za nas.

Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku

Autor: O.Joanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz